PL EN
PRACA ORYGINALNA
Tereny kolejowe zamknięte i elektrownie wiatrowe, w miejscowych plananch zagospodarownaia przestrzennego a postępowanie administracyjne w organie admnistracji architektoniczno-budowlanej.
,
 
 
 
Więcej
Ukryj
1
Politechnika Poznańska, Politechnika Poznańska, Wydział Architektury, Instytut Architektury,Urbanistyki i Ochrony Dziedzictwa.
 
2
Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, Wydział Infrastruktury i Rolnictwa,Oddział Administracji Architektoniczo-Budowlanej.
 
 
Data publikacji: 14-03-2024
 
 
Architektura, Urbanistyka, Architektura Wnętrz 2023;15 Wydanie Specjalne
 
SŁOWA KLUCZOWE
DZIEDZINY
STRESZCZENIE
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, zwany dalej planem miejscowym, jest dokumentem planistycznym, składającym się z dwóch części – opisowej i graficznej. Zawiera on istotne informacje, które są niezbędne dla prawidłowego i optymalnego kształtowania przestrzeni. Ponadto, plany miejscowe są aktem prawa miejscowego, a zatem na ich podstawie inwestor może ubiegać się w organie administracji architektoniczno-budowlanej o pozwolenie na budowę danej inwestycji. Niestety, w kontekście terenów kolejowych zamkniętych oraz elektrowni wiatrowych przepisy prawa, a także sposób ich interpretacji utrudnia, a niekiedy wręcz uniemożliwa organowi architektoniczno-budowlanemu rozpatrzenia postępowania administracyjnego z pozytywnym rezultatem dla inwestora.
ISSN:2658-2619
Journals System - logo
Scroll to top